Niskie libido u mężczyzny: Przyczyny i sposoby na rozwiązanie problemu

Niskie libido u mężczyzny: Przyczyny i sposoby na rozwiązanie problemu

Seksualność człowieka to skomplikowany temat badanych od przeszło 50 lat. Seks do naszego życia wnosi wartość na poziomie witalnym, osobistym i kulturowym. Na to, jaka jest nasza ochota na bliskie stosunki z partnerką czy partnerem, wpływa mnóstwo czynników. Niskie libido u mężczyzny może mieć różne podłoże. Na nasze szczęście dostępne metody diagnostyki i leczenia, pozwalają nawet na całkowite zredukowanie problemu.

Najczęstsze przyczyny niskiego libido u mężczyzn

Libido, czyli pociąg seksualny do innego przedstawiciela tego samego gatunku, przy określonych okolicznościach dosłownie z dnia na dzień może ulec drastycznej zmianie. Jego poziom zależny jest od naszego samopoczucia, stosowanej diety, leków, przebytych chorób czy jakości snu. Lista przyczyn nie kończy się na kilku pozycjach – na libido wpływa stres, starzenie się, poczucie własnej wartości, a także siedzący tryb życia. Na takie dolegliwości mogą skarżyć się również Panowie, którzy przeszli operację wycięcia gruczołu prostaty oraz spożywający nadmierną ilość alkoholu.

Sposoby na podwyższenie libido

Chyba najbardziej radykalnym sposobem na podwyższenie libido jest zmiana swojego stylu życia. Wraz z wiekiem, zapoznawaniem coraz większej liczby osób oraz sporą liczbą obowiązków na głowie, coraz trudniej zapanować nad wszystkimi aspektami zabieganego życia.

Chcąc podwyższyć swoje libido, możemy wspomagać się określonymi grupami produktów, suplementacją w postaci minerałów i witamin. Ponieważ niski poziom testosteronu jest najczęstszą przyczyną niskiego pociągu seksualnego u mężczyzn, zaleca się zastosowanie preparatów zawierających cynk – minerał niezbędny w syntezie męskiego hormonu. Stosując określone leki np. antydepresanty czy preparaty na nadciśnienie, warto sprawdzić ich skutki uboczne. Mężczyźni niepewni swojego stanu zdrowia, z nadwagą powinni się przebadać i zmierzyć poziom swoich hormonów.

„Niebieska tabletka” na wyższe libido

viagraGruntowna przemiana swoich nawyków jest nieodłącznie związana z potrzebą cierpliwości i wielu wyrzeczeń. Osoby w średnim wieku mogą nie być gotowe na tak znaczące przemiany. W wielu sytuacjach konieczne może okazać się zastosowanie suplementów oraz leków zwiększających nasze libido. Jedną z najchętniej wybieranych substancji o relatywnie niskich skutkach ubocznych jest cytrulina – egzogenny aminokwas zwiększający syntezę tlenku azotu mającego wpływ na libido i sprawniejszy przepływ krwi do naczyń krwionośnych prącia. Suplementy z cytruliną można stosować doraźnie – około 1 godzinę przed stosunkiem.