Potencja, a prostata

Potencja, a prostata

Czym jest prostata?

Prostata jest jednym z narządów, które tworzą układ rozrodczy u mężczyzn. Narząd ten funkcjonuje także pod nazwą gruczołu krokowego czy też stercza. Narząd ten wydziela bezpośrednio hormony oraz także produkują znacznie większą część spermy. Jest on dodatkowo odpowiedzialny za tworzenie się cieczy. Prostata ma czynną funkcję jeśli chodzi o działanie na potencję męską. Wpływa na wydzielanie męskiego hormonu, czyli na testosteron. Dodatkowo także wpływa bezpośrednio na wytrysk i co za tym idzie na orgazm. Tylko mężczyźni ze zdrowym krokowym gruczołem mogą cieszyć się z udanego seksualnego współżycia. Prostata ma wpływ na same czynności seksualne, ale także na oddawanie moczu. Gdy z sikaniem dany mężczyzna ma problem, to powinien wiedzieć, że może to być początek przerostu tego narządu czy też jego zapalenie. Zarówno przerost prostaty jak i także zapalenie prostaty wpływa bardzo negatywnie na potencję. Dlaczego tak się dzieje? Dzieje się tak, ponieważ obniża się (i to znacznie) poziom testosteronu. Może się to przyczyniać do przedwczesnej ejakulacji. Prostata, a raczej jej przerost powoduje ucisk na przewody, które są odpowiedzialne za wyprowadzenie spermy jak i także moczu. Uniemożliwiona jest zatem ich możliwość wydalania czy też jest ich wydajność mocno obniżona.

Mężczyźni powinno kontrolować swoją prostatę

Mężczyźni zarówno o problemach z prostatą jak i także o problemach z potencją nie chcą opowiadać. Są to dla nich sfery intymne, które pozostają tylko i wyłącznie dla nich. Nie da się ukryć, że o pójściu do lekarza – specjalisty z tym problemem także pójść nie chcą. Jest to chore postępowanie. Lekarz im przecież zarówno z pierwszym problemem jak i także z drugim pomoże. Mężczyźni są nieświadomi, że poprzez takie podejście mogą niepostrzeżenie zachorować na poważniejsze choroby, w tym nawet na nowotwór prostaty. Mężczyzna powinien poddawać się badaniom profilaktycznym. Musi to robić w sposób regularny. Dzięki tego rodzaju badaniom będzie w stanie uchronić się przed rozrostem prostaty czy też nawet przed rakiem prostaty. Nawet gdy nowotwór prostaty wykryty zostanie, to szybkie wykrycie tego schorzenia daje naprawdę wielkie szanse na całkowite wyleczenie.

A co gdy wykryje się prostatę?

U wielu mężczyzn niestety zostaje zdiagnozowany rozrost prostaty. Najczęściej pacjenci poddawani są leczenie specjalnymi preparatami. Preparaty te są na bazie sterydów. Co za tym idzie niestety mężczyźni narażeni są na zaburzenia seksualne w postaci potencji czy tez nawet impotencji. Dzieje się tak, gdy preparaty te muszą być długo stosowane przez dłuższy okres czasu. Popęd seksualny jest mocno obniżony. Jednak zaburzenie to także można leczyć. Żaden mężczyzna przez to nie powinien się nastawiać na nie. Przecież każdy chce być zdrowy, a skoro to ma pomóc, to jak najbardziej warto z tego skorzystać. Zdrowie jest najważniejsze, a do sprawności seksualnej każdy z mężczyzn bez najmniejszego problemu powróci. To akurat nie jest powód do zamartwiania się.

Czytaj więcej na stronie http://viagra.edu.pl/kamagra.html